Home Webmastering

Webmastering

Tworzenie stron internetowych jest dla mnie łączeniem twórczej ekspresji z praktycznymi zastosowaniami. Projektowanie traktuje jako sztukę, której uskutecznienie sprawia mi wiele satysfakcji. 
Jestem artystą, dla którego ważne jest by przy każdym projekcie uchwycić ducha i meritum tematu, aby wizualna strona projektu współgrała z jego zawartością, tworząc niebanalną, lecz praktyczną całość. 
Lubię przemyślany, elegancki minimalizm, lecz z równą przyjemności podejmuję się projektów z rozmachem zawierających wiele dopracowanych szczegółów i elementów. 
Współpraca z doskonałymi grafikami daje mi możliwość maksymalnego dopracowania projektów i uzyskania pożądanego efektu. 
Z przyjemnością realizuję projekty dla osób, które jak ja cenią łącznie praktyczności z wyjątkowością i elegancją. 

[Obecnie działalność webmasterska z uwagi koncentrację na pisaniu chwilowo zawieszona.] 

Oto niektóre z moich stron i serwisów:

Strona prezentująca odzież True Magic posiada minimalistyczną, estetyczną szate graficzną skupijącą uwagę na treści. 

 

 

NaWarsztaty.pl to serwis promujący warsztaty, kursy oraz szkolenia z zakresu tematyki rozwoju osobistego i duchowego. Serwis oferuje przy tym wiele ciekawej treści w postaci artykułów etc.

 

 

Serwis z założenia koncentruje się na tematyce rozwoju osobistego, motywacji, psychologii sukcesu, oraz dla ciekawego dopełnienia również na tematach bardziej natury duchowej i metafizycznej. Szata serwisu tym razem celowo bardzo prosta, minimalistyczna, oszczędna, a jednak myślę bardzo estetyczna i co ważne przejrzysta. 

 

Gwiezdne Wrota Odrodzenie to reaktywacja mojego pierwszego dużego portalu. Szata graficzna i cała reszta mojego projektu. 

 

ProjektInfinitus.pl to portal, który prowadziłem na zlecenie jako człowiek orkiestra zaprojektowawszy poniższą szatę graficzną, oraz pełniąc funkcję redaktora naczelnego.

 

 

Serwis E-Kursy.TV to jeden z serwisów, które prowadzę, mojego pomysłu i wykonania (aktualizacja: serwis zlikwidowałem na rzecz reklamy warsztatów na ProjektInfinitus.pl). Powstał jako baza informacyjna dotycząca prowadzonych kursów i szkoleń z zakresu szeroko pojmowanej ezoteryki i rozwoju osobistego. W zamyśle serwis zawierać będzie w przyszłości także kursy online i materiały multimedialne. W ramach E-Kursy.TV prowadzący warsztaty i szkolenia mają możliwość nieodpłatnej rejestracji oraz reklamy prowadzonych przez siebie zajęć. 

 

 

Portal Duchowy jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem wypełnionym tekstami poświęconymi tematyce rozwoju duchowego oraz tematyce pokrewnej. Miejsce to postanowiłem stworzyć jako skarbnicę materiałów inspirujących i pomagających w zrozumieniu własnego miejsca we wszechświecie. Mnogość spojrzeń daje natomiast sposobność czytelnikowi wyboru tego, co uzna za najlepsze dla siebie i mu najbardziej bliskie. 

 

 

Rozwój Duchowy w Praktyce początkowo zaistniał jako moja strona autorska pod obecnym adresem jakubniegowski.com Po doświadczeniach z Gwiezdnymi Wrotami było to miejsce bardziej osobiste, w którym publikowałem własne artykuły i przemyślenia, dzieląc się swoim doświadczeniem. Z czasem stronę zamknąłem, a następnie reaktywowałem w nieco okrojonej archiwalnej formie. Ostanio zamknęłem stronę na dobrę przenosząc wszystkie interesujące teskty na mój głowny projekt obecnie czyli Ezoteria.pl 

 

 

New Dream Creation to rodzaj portfolio, jakie stworzyłem z myślą o osobach branży ezoterycznej. Jako osoba zajmująca się zarówno projektowaniem stron internetowych jak również biegła w tematyce ezoterycznej i tematach pokrewnych, posiadam wyjątkową perspektywę i zdolność uchwycenia najważniejszych elementów tego rodzaju projektów, co czyni mnie osobą znacznie bardziej kompetentną od projektantów z poza tematu. 

 

 

Port M to nieduży projekt obecnie w formie archiwalnej, który w założeniu miał zawierać treści esencjonalne, niewielkie obszarowo, ale poruszające określone kwestie. Jest to mała skromna, ale ciepła strona, która z uwagi na moje zaangażowanie w inne projekty nigdy tak naprawę nie zdążyła rozwinąć się w coś więcej. 

 

 

Serwis ezoteryczny „Gwiezdne Wrota” był pierwszym profesjonalnym i tak dużym serwisem ezoterycznym w Polsce. Powstał w 1997 roku i stanowił pionierską na tamte czasy inicjatywę mającą na celu zebrać i uporządkować ogrom ezoterycznych i rozwojowych tekstów. Wielu współpracowników, wysoki jak na tamte czasy poziom merytoryczny, w szczytowym okresie około 1000 artykułów i około 9000 unikatowych odwiedzających dziennie. W ramach portalu od 2001 roku odbywały się także coroczne zloty. Swoją misję zakończył w 2006 roku. W ramach GW co prawda nie prowadziłem działań webmasterskich, lecz wizja i zawartość to w całości projekt mojego pomysłu realizowany przy współpracy z wieloma utalentowanymi ludźmi. 

 

 

Passion Guild to w założeniu strona, która miała stanowić prezentacje działalności twórczej mojej oraz mojej przyjaciółki i doskonałego grafika, Martyny Szczykutowicz. Połączenie miało zawierać zarówno elementy typowe dla portfolio jak i luźne, nieformalne teksty z różnych dziedzin naszych zainteresowań. Okazało się jednak, że inne strony, bardziej wyspecjalizowane, lepiej spełniają te funkcje, strona więc została zamknięta. Warto jednak o niej wspomnieć gdyż projekt był ciekawy. 

 

 

Oto niektóre strony, w których powstawanie byłem zaangażowany: 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Qba Niegowski
qba [małpa] wcentrumrozwoju.pl

You cannot copy content of this page