Home Artykuły Wiedza o Prawdziwej Rzeczywistości daje Wolność – Fragment książki „Zakazana Wiedza”
Wiedza o Prawdziwej Rzeczywistości daje Wolność – Fragment książki „Zakazana Wiedza”
0

Wiedza o Prawdziwej Rzeczywistości daje Wolność – Fragment książki „Zakazana Wiedza”

0
Zakazana Wiedza - okładka książki

Wiedza o prawdziwej rzeczywistości – jaka by ona nie była – jest jedynym sposobem na uzyskanie prawdziwej wolności wyboru przez istoty ludzkie. 

Wolna wola jest fikcją, kiedy poruszasz się w fikcyjnej rzeczywistości. 

Dlatego tak ważne jest poznanie prawdy – choćby najstraszniejszej – gdyż tylko wtedy będziemy w stanie naprawdę mieć wpływ na swoje życie. 

Wolna wola w którą tak wielu ludzi pragnie wierzyć – na nic się zdaje, gdy poruszają się oni w wirtualnej rzeczywistości – w świecie, który jest zbudowany z kłamstw, aby nimi sterować. Wówczas żaden wybór nie ma realnego znaczenia. 
Tylko wybory dokonywane w świecie Prawdy mają prawdziwy wpływ na rzeczywistość. 

Dopóki żyjemy z fałszywym obrazem świata przekonani o jego prawdziwości, każde nasze działanie, każdy nasz krok, każde nasze ambicje i marzenia oparte są o fałszywą podstawę błędnego wyobrażenia. Dlatego też aby prawdziwie się wyzwolić i rozpocząć samorealizację – istota ludzka musi poznać prawdę o sobie i otaczającej ją rzeczywistości, aby móc rozpocząć świadome działania, oparte o prawdziwe podstawy. 

Zadaj sobie pytanie – czy Twoje aktualnie wierzenia to coś, co potrafisz zmieniać i modyfikować wraz z pojawianiem się nowej wiedzy? Czy też tak bardzo przywiązałeś się do swojego systemu wierzeń o świecie i na swój temat, że gdy na horyzoncie pojawia się coś zaburzającego ten obraz i systemem przekonań – zwłaszcza gdy jest to wiedza z pozoru mniej optymistyczna, czyli mniej wygodna – to uciekasz w świat swoich wierzeń, w których czujesz się komfortowo? 

Większość z nas na jakimś etapie swojego życia odruchowo wybiera to co znane i bezpieczne, a odrzuca wiadomości, które wydają się nam pesymistyczne i niekomfortowe do przyjęcia. Dzieje się tak często nawet wtedy kiedy już myśleliśmy, że ten etap mamy za sobą i wkroczyliśmy na ścieżkę świadomego rozwoju. Tymczasem te wiadomości mogą okazać się jedyną drogą, która pozwoli nam wydostać się z labiryntu przekonań którymi nas otoczono, zaprogramowano i którymi często sami chętnie się otaczamy, gubiąc przy tym świadomość Prawdy. 

***

Książka ta powstała w sposób bardzo osobliwy. W pewnym momencie postanowiłem spisać w punktach swoją wiedzę (pochodzącą z empirycznego doświadczenia) o mających ogromne znaczenie aspektach rzeczywistości, które są powszechnie wypierane lub nie są zupełnie znane szerszej publiczności (nawet w środowiskach aktywnie poszukujących alternatywnej wiedzy i prawdy) z uwagi na ich pozorne pesymistyczne brzmienie. 
Zebrałem w jednym miejscu kluczowe tematy, które mają kardynalnie znaczenie dla naszej zdolności poznania prawdy o świecie, a o których z różnych względów się nie mówi nawet w środowiskach alternatywnych poszukiwaczy i badaczy nieznanego. 
Są to tematy niewygodne, budzące często niepokój i nader burzące wyidealizowane i uproszczone do granic absurdu wizje świata obecne nie tylko w religiach ale i w wielu alternatywnych ścieżkach filozoficznych rodem z new age, ezoteryki czy ludzi zainteresowanych UFOlogią. 

Jeśli uważasz, że masz otwarty umysł i naprawdę chcesz poznać prawdę, chcesz aby wiedza o prawdziwej sytuacji na Ziemi, roli ludzkości oraz Twojej roli została Ci ujawniona – czytaj dalej. 
Pamiętaj jednak, że zostałeś ostrzeżony – pojawią się w tej książce informacje, które trudno na początku zaakceptować. Wiem to, gdyż są to tematy które pomimo, iż stały się moim osobistym empirycznym doświadczeniem – również dla mnie były trudne do przełknięcia. Nie w to chciałem wierzyć, nie takich odkryć się spodziewałem dokonać i nie takich obserwacji pożądałem. 
Tak przynajmniej rozumowałem początkowo. 

Dziś czuję się świetnie akceptując stan rzeczy opisany w tej książce. Pozostaję jednocześnie stale otwarty na nowe informacje. 

Nie da się zrobić prawdziwego kroku w przyszłość ku prawdziwej Wolności i prawdziwemu Rozwojowi Ludzkości – nie poznawszy i nie zaakceptowawszy wiadomości oraz mrocznych sekretów, które w owej książce zostały przedstawione. Ostatecznie są to bowiem bardzo praktyczne informacje, które wyjaśnią wiele wcześniej niezrozumiałych zjawisk i rzucą nowe światło na to, dlaczego Twoje życie wygląda tak jak wygląda, a przede wszystkim książka ta pozwoli Ci realnie coś konstruktywnego z tym zrobić, a to już naprawdę coś! 

***

Ludzie lubią wierzyć w proste historyjki, w których dobro zawsze zwycięża, a świat jest czarno-biały i składa się z jasno określonych dobrych oraz złych. Widać to w religiach, widać to w mitologii, w której to zamiłowanie do takiego uproszczonego wyobrażenia świata znajdowało wielokroć odzwierciedlenie. 
Dobro zwycięży z samego faktu, że jest dobrem a my, jako że naturalnie też uważamy się za dobrych, z założenia prędzej czy później będziemy po stronie zwycięzców. Czy nie tego uczy prawie każda religia i prawie każda filozofia alternatywna na Ziemi? 
W związku z tym pojawia się też podświadomie zasiane przekonanie, że właściwie nie trzeba nic robić i nic zmieniać bo triumf dobra (czyli nas) po prostu musi nastać tak czy inaczej. 
To jedna z przyczyn dlaczego ludzkość w zasadzie oddaje stery nad swoim życiem w ręce kogoś innego, gdyż u większości ludzi panuje podświadome przekonanie – nabyte w wyniku programowania umysłu owymi historiami – że wszystko samo się jakoś ułoży. 
Rzeczywistość jednak nigdy się sama nie układa. Układają ją Ci, którzy podejmują działanie i wcielają je w życie. 
Jeśli ludzkość zrzeka się aktywnego działania w swojej sprawie – decyzje o tym jaki będzie los ludzkości podejmuje ktoś inny. 
Czy naprawdę tego właśnie chcemy, aby ktoś z zewnątrz decydował o tym jak będzie wyglądało nasze życie? 

Aby jednak podejmować decyzje o prawdziwym znaczeniu i faktycznym wpływie na rzeczywistości – musimy najpierw poznać, jaka jest ta rzeczywistość. 

Nasze decyzje niewiele będą warte, jeśli będziemy decydować w oparciu o fikcyjne założenia i błędne przekonania o świecie oraz nas samych. U tych, którzy znają prawdę wzbudzi to jedynie śmiech rozbawienia lub pokręcenie głową z politowaniem. 
Człowiek, który nie zna prawdy o sobie samym i otaczającym go świecie, który nie akcentuje tej prawdy, nigdy nie jest traktowany poważnie przez tych, którzy poruszą się w prawdziwej rzeczywistości. 
Aby więc rozpoczęła się nasza prawdziwa podróż, musimy odważyć się przyjąć do wiadomości rzeczy, które mogą początkowo stać w sprzeczności z naszymi wcześniejszymi wierzeniami lub mogą nie być tak przyjemnymi bajeczkami, w które zwykliśmy wierzyć, bo było nam z nimi miło i przyjemnie. Jeśli pragniesz więc dalej spać i śnić o swoim życiu – nie rób nic, nic nie zmieniaj i pod żadnym pozorem nie czytaj dalej. Jeśli zaś chcesz Prawdy – bądź gotowy na rewolucję w swoich wyobrażeniach. 

 

Był to fragment książki „Zakazana Wiedza” zatytułowany „Wiedza o Prawdziwej Rzeczywistości daje Wolność”
Całość dostępna > TUTAJ <

 

Jakub Niegowski

You cannot copy content of this page